تبلیغات
علمدار - مناجات شعبانیه

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 4 مرداد 1390

اللهم ان لم تکن غفرت لنا فی ما مضی من شعبان فاغفر لنا فیما بقی منه

واپسین روزهای ماه شعبان درگذر است امیدوارم که توانسته باشیم دراین ماه پربرکت که ماه پیامبر(صلی الله علیه وآله و سلم) است کمتر گناه کرده باشیم و همچنین به اعمال این ماه به خوبی عمل کرده باشیم مخصوصا مناجات شعبانیه که اختصاص به روز خاصی از آن ندارد و خیلی هم به خواندن آن سفارش شده. امام خمینی(ره) ازبین ادعیه ها علاقه ی خیلی زیادی به این مناجات داشتند همان طور که صدای عارفانه، دلنشین و زیبایشان دراین قسمت ازفرازاین مناجات معروف است:

مناجات شعبانیه

إِلَهِی هَبْ لِی كَمَالَ الانْقِطَاعِ إِلَیْكَ وَ أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِیَاءِ نَظَرِهَا إِلَیْكَ حَتَّی تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَی مَعْدِنِ الْعَظَمَةِ وَ تَصِیرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِكَ

خدایا! مرا كمال گسستن از غیر و پیوستن به خودت عطا كن‏دیده دلهایمان را با فروغ نگاه به خود، روشن سازتا دیده‏های بصیرت دل، حجابهای نور را از هم بر درد و به كانون عظمت‏برسد و جانهای ما آویخته درگاه عزت و قدس تو گردد.
علاقه‌ی امام(ره) به دعای كمیل و مناجات شعبانیه

آنچه در پی می آید یكی از خاطرات آیت‌الله خامنه‌ای از امام خمینی (ره) است كه پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، آن را به مناسبت ماه شعبان منتشر می‌كند:
یك بار از ایشان (امام خمینی) سؤال كردم كه در میان دعاهاى معروف، به كدامیك از آنها بیشتر اُنس یا اعتقاد دارید؟ ایشان بعد از تأملى فرمودند: "دعاى كمیل و مناجات شعبانیه ".
وقتى كه شما به این دو دعا مراجعه مى‌كنید، با این‌كه دعاهاى دیگر هم - مثل ابوحمزه‌ى ثمالى و یا دعاى امام حسین در روز عرفه و دعاهاى فراوان دیگر - برقرارى رابطه با خداست؛ اما در این دو دعا و مناجات، حالت استغفار و انابه و استغاثه و تضرع به پروردگار را به‌شكل عاشقانه‌ى آن مشاهده مى‌كنید. دعاى كمیل هم مناجاتى با خداى متعال است و رابطه‌ى محبت و عشق میان بنده و معبود را ترسیم مى‌كند و این همان چیزى بود كه امام بزرگوار ما، روح و دل خود را از آن روشن و منوّر مى‌داشت.
سخنرانى در دیدار با جمع كثیرى از پاسداران، در سالروز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار 68/12/10
خو اننده ی محترم: همین الان پاشو برو برای یه بارهم که شده این مناجات عرفانی را بخون وگرنه مثل من پشیمون میشی!!
طبقه بندی: عرفانی،  دینی، 
برچسب ها: مناجات، عرفان، امام خمینی(ره)، شعبان،
ارسال توسط علمدار
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی